"Porozmawiajmy o Miłoszu"

Z okazji Tygodnia Bibliotek przypadający w maju i Roku 2011 – ROKIEM MIŁOSZA Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zaprosiła na tą okazję 26 maja o godz. 900 p. Kazimierzem Szymeczko. Na spotkaniu pojawiła się młodzież z gimnazjum w Zblewie, Borzechowie, Kleszczewa i Bytoni, głównie uczniowie klas 2 wraz z nauczycielkami.

Pan Szymeczko jest autorem kilku książek takich jak: Fałszerze w sieci , Tajemnica jednej nocy , Kłopoty Komendanta Raka , Milion w pięć dni , Święty w kapeluszu , Pościg za czarną Hondą , Pomalowana historia , Zemsta Budzika czy Historia Polski w opowieściach. Autor pisze również teksty do podręczników i współpracuje z różnymi wydawnictwami. A wszystko to zaczęło się od opowiadania bajek starszej córce, która później namówiła swojego tatę do pisania książek dla dzieci.
Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wielu cennych informacji na temat Czesława Miłosza , m.in. tego, że jego życie było bardzo zbliżone do życia dziadka p. Kazimierza, o którym również dużo się dowiedzieliśmy. A sam p. Szymeczko bardzo chętnie odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania.
Pod koniec spotkania każdy z uczestników mógł kupić którąś z książek Kazimierza Szymeczko, porozmawiać z nim oraz poprosić o autograf na zakupionej książce.
Młodzieży spotkanie chyba się podobało, a przynajmniej nikt nie narzekał.