ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE W BORZECHOWIE

Za nami ostatni dzień Tygodnia Bibliotek! W Bibliotece w Borzechowie odbyły się zajęcia biblioteczne- ,, Książka to godny szacunku przyjaciel”. Dwie grupy przedszkolne wysłuchały wiersza ,,Nie zaginaj” następnie omówiliśmy o co proszą nas książki?, dlaczego powinniśmy je szanować?. Wspólnie ułożyliśmy Regulamin poszanowania książek. Gdy dzieci dowiedziały się już jak dbać o książki zabawiliśmy się w zabawę ,,Czy to prawda, czy też nie?”- przedszkolaki dostały wesołe oraz smutne minki i na podstawie czytanych zdań na temat wyglądu książki lub sposobu korzystania z niej pokazywały wesołą bądź smutną minkę. Spotkanie nie mogło się odbyć bez zajęć plastycznych, na których dzieci pokolorowały swoje zakładki do książki, które będą służyły im w domu oraz powyklejały bajkowe puzzle.

Przeczytaliśmy również dwie bajeczki. Na koniec spotkania każde z dzieci otrzymało dyplom ,,Przyjaciela książki”.

Wszystkim dzieciom i wychowawcom ze Zblewa, Pinczyna i Borzechowa dziękujemy za cały tydzień spotkań!