SPOTKANIE AUTORSKIE Z MONIKĄ SAWICKĄ-KACPRZAK

Dzisiaj w bibliotece odbyły się dwa warsztaty z pisarką i dziennikarką Moniką Sawicką – Kacprzak, związane z obchodami TYGODNIA BIBLIOTEK. Pierwsze edukacyjno – poznawcze pt.: „Kajtusiowe opowieści”, w którym brały udział dzieci z klas „II” z SP w Zblewie. Dzieci poznały jednego z głównych bohaterów książki - małego pieska Kajtusia, który istnieje naprawdę, a jego przygody autorka opisuje w swoich książkach. Spotkanie to także lekcja przyjaźni, odpowiedzialności za druga istotę, nauka o tym, jak i dlaczego należy opiekować się braćmi mniejszymi jak i młodszym rodzeństwem. Drugi to był warsztat ekologiczny o pszczołach "Nie tylko Pszczółka Maja", udział brały klasy III. Dzieci dowiedziały się kim jest pisarz i jak wygląda jego praca , a na koniec spotkania kolorowały kolorowanki, rozwiązywały rebusy i układały puzzle.