SPOTKANIE AUTORSKIE ZE STANISŁAWEM SIERKO

Wczoraj 10 maja z Okazji Tygodnia Bibliotek, w bibliotece w Pinczynie odbyło się spotkanie autorskie ze Stanisławem Sierko, który w marcu 2022 r. wydał tomik wierszy „ Mi muzami jesień się zaczyna kociewska”, a w kwietniu tego roku tomik wierszy „Jestem dzieckiem anioła”.

Stanisław Sierko – dziennikarz i poeta. Urodził się w 1949 r. w Gdańsku. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni. Od prawie 50 lat mieszka na Kociewiu. Gniew, Mirotki, Starogard Gdański, Barłożno. Debiutował na łamach „Pomeranii”. Publikował swoje wiersze między innymi w „Dzienniku Bałtyckim”, „Głosie Wybrzeża”, „Gazecie Kociewskiej”, „Gazecie Tczewskiej”, „Kociewskim Magazynie Regionalnym”, „Pielgrzymie”, „Wieściach z Kociewia”, „Dłoniach i Słowie”, „Głosie Powiatowym”, „Tygodniku Parafialnym”, a także w „Naszym Dzienniku”. W 1997 r. wydał tomik wierszy „Zakruszki”. W tym samym roku, 8 i 15 listopada TVP w programie „Ziarno” wyemitowała inscenizację jego autorstwa „O życiu i męczeńskiej śmierci św. Wojciecha”. Powyższą inscenizację nagrała telewizja z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej imienia księdza senatora Feliksa Bolta w Barłożnie. Nagrania realizowano w Straszynie. Z okazji jubileuszu 25-lecia tego wydarzenia, w marcu 2022 r. Wydawnictwo „Bernardinum” Pelplin wydało drukiem ten scenariusz. W 2014 r. Stanisław Sierko wznowił uzupełnione wydanie tomiku „Zakruszki 2”. Także w 2014 r. w grudniu wydał tomik wierszy „To czekanie ma sens. Wiersze adwentowe i gwiazdkowe”. Kontynuując publikację wierszy o tematyce parareligijnej, wydał przed Wielkanocą 2015 r. tomik „To czekanie ma sens. Wiersze wielkopostne i wielkanocne”. W marcu 2022 r. wydał tomik wierszy „Mi muzami jesień się zaczyna kociewska”, a w kwietniu tego roku tomik wierszy „Jestem dzieckiem anioła”. Ten tomik jest ilustrowany pięknymi obrazami Zofii Sumczyńskiej. W przygotowaniu są kolejne tomiki wierszy. W pracy dziennikarskiej był redaktorem naczelnym „Gazety Kociewskiej” i „Głosu Powiatowego”. Stanisław Sierko jest laureatem „Kociewskiego Pióra” oraz „Pierścienia Mechtyldy”.