SPOTKANIE Z SZYMONEM GÓRALCZYKIEM

Rozpoczęliśmy tydzień bibliotek spotkaniem z „Karawaną Opowieści” -  Szymonem Góralczykiem - bajarzem, podróżnikiem i poszukiwaczem. Z wykształcenia fizjoterapeuta, ale nie ma to większego znaczenia odkąd zaczął opowiadać. Wszystko przez Tolkiena i mitologię nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na boso, tak po prostu. Z opowieściami odwiedził już wiele miast w Polsce i za granicą, prowadząc spotkania w przedszkolach, kawiarniach, bibliotekach, na festiwalach (Meksyk, Kuba, Palestyna). Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość. Dzisiaj odwiedził gminę Zblewo a opowiadał uczniom klas VII z Szkoły Podstawowej w Zblewie.