NASI RADNI CZYTAJĄ DZIECIOM!

W środę 26 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. W wydarzeniu tym, jak co roku bierze udział nasza Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

NASI RADNI CZYTAJĄ DZIECIOM!

Nasza biblioteka bardzo ceni sobie najmłodszych czytelników i wielokrotnie podejmuje lub włącza się w akcje promujące czytelnictwo wśród dzieci. Dlatego też od wielu lat bierze aktywny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Przypomnijmy, iż Tydzień Czytania Dzieciom jest częścią znanej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia.

Do tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasza biblioteka zaprosiła wyjątkowych gości. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli bowiem nasi radni Rady Gminy Zblewo, członkowie komisji oświaty, zdrowia, kultury, sportu, turystyki i spraw socjalnych. Radni spisali się na medal! Włożyli naprawdę wiele serca i uśmiechu w tę akcję i dołożyli starań, aby prezentacja ta wypadła znakomicie. A jej efekty można obejrzeć na profilu naszej Biblioteki w serwisie facebook.

Tam zobaczycie i usłyszycie, jak Maciej Kubik (radny i nauczyciel) czyta „Wesołe bajki”. Usłyszycie też Wojciecha Birnę – radnego, nauczyciela i prezesa naszego chóru parafialnego pw. św. Cecylii czytającego bajkę Marii Konopnickiej pt. "Jak się macie, dzieci". Wystąpi też Zbigniew Bahr – radny, nauczyciel i społecznik, który w pięknym kociewskim stroju czyta m.in. opowieść o zajączku, pajączku i jeżu. Z kolei radny, leśnik i działacz sportowy  - Janusz Czubek, w zielonym, leśnym mundurze opowiedział historię o wilku i owieczce. A uśmiechnięta Izabela Rutkowska (radna, Przewodnicząca Rady Rodziców PSP w Zblewie i szczęśliwa mama) zaprezentuje przygody ukochanego przez dzieci Kubusia Puchatka.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja potrwa do 2 czerwca.

***

O akcji:

„Rozpoczęta przez Fundację 1 czerwca 2001 roku kampania czytania natychmiast zyskała ogromne społeczne zainteresowanie i wsparcie, a jej hasło: „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” stało się zachętą i wskazówką dla wielu rodzin, przedszkoli, szkół i innych placówek. Fundacja, powołując się na wyniki badań, stale przekonuje, że czytanie dziecku to najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Czytanie dziecku wpływa na jego rozwój emocjonalny, buduje więź z rodzicami, uczy języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi szeroką wiedzę, uczy wartości moralnych. Jeśli chcemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, czytajmy im od najmłodszego wieku, codziennie. Dla wspólnej przyjemności!”

 

Aby odsłuchać bajkę należy kliknąć wybrane zdjęcie!

 

 Pan Maciej Kubik

Pan Zbigniew Bahr

Pan Wojciech Birna

Pani Izabela Rutkowska

Pan Janusz Czubek

 

 

Stworzone dzięki Joomla!®