NASI RADNI CZYTAJĄ DZIECIOM!

W środę 26 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. W wydarzeniu tym, jak co roku bierze udział nasza Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

NASI RADNI CZYTAJĄ DZIECIOM!

Nasza biblioteka bardzo ceni sobie najmłodszych czytelników i wielokrotnie podejmuje lub włącza się w akcje promujące czytelnictwo wśród dzieci. Dlatego też od wielu lat bierze aktywny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Przypomnijmy, iż Tydzień Czytania Dzieciom jest częścią znanej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia.

Do tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasza biblioteka zaprosiła wyjątkowych gości. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli bowiem nasi radni Rady Gminy Zblewo, członkowie komisji oświaty, zdrowia, kultury, sportu, turystyki i spraw socjalnych. Radni spisali się na medal! Włożyli naprawdę wiele serca i uśmiechu w tę akcję i dołożyli starań, aby prezentacja ta wypadła znakomicie. A jej efekty można obejrzeć na profilu naszej Biblioteki w serwisie facebook.

Tam zobaczycie i usłyszycie, jak Maciej Kubik (radny i nauczyciel) czyta „Wesołe bajki”. Usłyszycie też Wojciecha Birnę – radnego, nauczyciela i prezesa naszego chóru parafialnego pw. św. Cecylii czytającego bajkę Marii Konopnickiej pt. "Jak się macie, dzieci". Wystąpi też Zbigniew Bahr – radny, nauczyciel i społecznik, który w pięknym kociewskim stroju czyta m.in. opowieść o zajączku, pajączku i jeżu. Z kolei radny, leśnik i działacz sportowy  - Janusz Czubek, w zielonym, leśnym mundurze opowiedział historię o wilku i owieczce. A uśmiechnięta Izabela Rutkowska (radna, Przewodnicząca Rady Rodziców PSP w Zblewie i szczęśliwa mama) zaprezentuje przygody ukochanego przez dzieci Kubusia Puchatka.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja potrwa do 2 czerwca.

O akcji:

„Rozpoczęta przez Fundację 1 czerwca 2001 roku kampania czytania natychmiast zyskała ogromne społeczne zainteresowanie i wsparcie, a jej hasło: „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!” stało się zachętą i wskazówką dla wielu rodzin, przedszkoli, szkół i innych placówek. Fundacja, powołując się na wyniki badań, stale przekonuje, że czytanie dziecku to najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Czytanie dziecku wpływa na jego rozwój emocjonalny, buduje więź z rodzicami, uczy języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi szeroką wiedzę, uczy wartości moralnych. Jeśli chcemy, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, czytajmy im od najmłodszego wieku, codziennie. Dla wspólnej przyjemności!”

Aby odsłuchać bajkę należy kliknąć wybrane zdjęcie!

Pan Maciej Kubik

Pan Zbigniew Bahr