ZDROWE ODŻYWIANIE W BORZECHOWIE

ZDROWE ODŻYWIANIE W BIBLIOTECE W BORZECHOWIE

W czwartek, 23 października w Filii Biblioteki Publicznej w Borzechowie odbyły się zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania, a także jego wpływu na nasze zdrowie. W spotkaniu uczestniczyła grupa dzieci oraz gościnnie mama najmłodszej uczestniczki. Dzieciaki wspólnie odpowiadały na podchwytliwe pytania, rozwiązywały dietetyczne zagadki, wymyślały jak zastąpić słodycze innymi, zdrowymi smakołykami i w praktyce dowiadywały się jak samemu przygotować zdrową, słodką sałatkę. Śmiechu było co niemiara. Okazało się, że każdy jest urodzonym kucharzem i potrafi wyczarować na swoim talerzu kolorowe pyszności. Dzieci przystąpiły do degustacji a w bibliotece długo unosił się zapach świeżych pomarańczy, polskich jabłek i innych owoców.