TRZY KOBIETY, TRZY PASJE, JEDNA NIEZWYKŁA KSIĄŻKA...

To było wyjątkowe wydarzenie, pachnące prawdziwą łąką, ziołami i kwiatami… W takim klimacie bliskości z Naturą, w poniedziałek (17 lutego) w GOK-u w Zblewie odbyła się promocja książki „Kociewskie zioła przyprawy ze zblewskich łąk i pól”.

ZBLEWO. „TO KSIĄŻKA PACHNĄCA ŁĄKĄ…”

Na to spotkanie wielu z nas długo czekało! Książka ukazała się już z w 2019 roku i od razu stała się wielkim przebojem wydawniczym. Jest pełna pasji, wiedzy i tradycji, o których opowiadały podczas spotkania z publicznością autorki tej książki: Regina Umerska, Aleksandra Zdrojewska i Kinga Gełdon – Czech.

Trzy fascynujące kobiety – trzy pasje i jedna, wspaniała książka. Aleksandra Zdrojewska, z cierpliwością i konsekwencją zajęła się w niej teorią,  a więc zadbała, by apetyczne treści zostały przedstawione czytelnikom w sposób przystępny  i poukładany. Z kolei Regina Umerska podarowała Czytelnikom to, co jest dla niej szczególnie cenne - tradycje rodzinne i doświadczenia kilku pokoleń swojej rodziny, które z wielką czułością i miłością kontynuuje oraz wciąż rozwija, prowadząc wraz z mężem jedno z najbardziej znanych na Pomorzu gospodarstw ekologicznych. Natomiast Kinga Gełdon uświetniła album fascynującymi zdjęciami, w których zaczarowała i kolor, i zapach, i tajemnice ukryte w dobroczynnych ziołach…

Spotkanie autorskie w zblewskim GOK-u zgromadziło liczne grono Czytelników – wśród nich był m.in. Przewodniczący Rady Gminy Leszek Burczyk oraz radny Arkadiusz Laskiewicz, Tomasz Damaszk – prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego Oddział Kociewski oraz Lech Zdrojewski, wydawca książki. Przybyły też Panie z naszych gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz wielu gości z sąsiednich gmin – w tym. m.in. pasjonat ekologii i Natury - Marek Klonecki z Gospodarstwa Ekologicznego w Jeżewie.

Spotkanie autorskie w zblewskim GOK-u poprowadziła Beata Graban. Było ciekawie, wesoło, nie brakowało anegdot i pytań od zachwyconej publiczności, która dopytywała m.in. o to, co możemy spotkać w naszych ogrodach i na łąkach, jak rozpoznać cenne rośliny i jaki mają one wpływ na nasze jedzenie, zdrowie czy nastrój…

Pod adresem Autorek popłynęło też wiele podziękowań i słów uznania. W imieniu samorządu zblewskiego gratulacje złożył Leszek Burczyk. Jak podkreślił, ta książka miała prawdziwe szczęście, iż spotkały się właśnie te trzy Panie. Każda z nich – jak mówił L.Burczyk – dała z siebie wiele, aby to wyjątkowe wydawnictwo powstało. „Pani Regina wniosła swą unikatową wiedzę zielarską, pani Aleksandra - swój wkład na płaszczyźnie literackiej, a pani Kinga ubarwiła książkę fotografiami… To wszystko złożyło się w piękną całość, za którą dziś Autorkom dziękujemy – zarówno jako Czytelnicy, jak i miłośnicy naszej Małej Ojczyzny…” – mówi Leszek Burczyk.

 Po spotkaniu do Autorek ustawiła się długa kolejka Czytelników, czekających na autograf i dedykację. Jak podkreślali, po przeczytaniu książki wiele osób inaczej spojrzy na otaczający nas krajobraz. Opisy roślin pozwolą nam bowiem na ich poznawanie i zauważenie tego, czego dotąd nie widzieliśmy, a przepisy - na odkrywanie i doznawanie niesamowitych dla podniebienia smaków. Książkę wydała Fundacja OKO-LICE Kultury, a spotkanie z Czytelnikami zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

 

 

 

 

Stworzone dzięki Joomla!®