SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAULINĄ HENDEL

Dnia 14 listopada (czwartek)  gościliśmy w naszej bibliotece autorkę literatury fantastycznej i postapokaliptycznej dla młodzieży Paulinę Hendel. Pani Paulina  jest absolwentką filologii angielskiej i pasjonuje się mitologią słowiańską, demonologią, wierzeniami ludowymi. Owocem tej pasji są książki : trylogia "Zapomniana księga" ( Strażnik, Tropiciel i Łowca) oraz seria Żniwiarz( Pusta noc, Czerwone słońce i Trzynasta księga.
Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja nawiązująca do twórczości naszego gościa, oraz dawnych wierzeń związanych z demonami na naszych ziemiach.
Całe spotkanie było ciekawe, niezwykle inspirujące, ponieważ przybliżyło nam nie tylko prozę pani Pauliny lecz także mitologię słowiańską, zainteresowało polskimi wierzeniami ludowymi i uświadomiło, jak ciekawy mamy świat prastarych bogów słowiańskich i demonów, mar, duchów.
Książki naszej autorki są dostępne w naszej bibliotece wraz dedykacją dla biblioteki. Jest to  powieść o zjawach, upiorach i zmorach oraz żniwiarzach. Emocje gwarantowane!