TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2014

Z okazji Tygodnia Bibliotek dnia 7 maja 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie zaprosiła dzieci z Gminnego Przedszkola  oraz z Publicznego Gimnazjum w Zblewie na Spektakl Teatru „Maska” z Krakowa .

Spektakl nosił tytuł „Magiczna Księga”. Była to baśniowa opowieść o niezwykłym świecie zapisanym na kartkach książek.

Ukazana została w nim potrzeba nauki czytania książek przez dzieci oraz szereg możliwości wynikających z obcowania z literaturą. Dzieci dowiedziały się, iż książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji ale zapewniają nam także rozrywkę i przenoszą nas w odległy i magiczny świat.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie bardzo dziękuje wszystkim dzieciom i nauczycielom za udział w spektaklu.