KOMPUTEROWY ĆPUN- KRZYSZTOF PIERSA

Czy od gier komputerowych można się uzależnić? Gdzie są granice wirtualnej zabawy? Wielu rodziców zastanawia się dlaczego gry stają się głównym sposobem spędzania czasu wolnego swoich dzieci. Spotkanie, które odbyło się we wtorek, 27 listopada z pewnością było szansą na znalezienie właściwych odpowiedzi. Naszym gościem był Krzysztof Piersa – autor książki „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń”.

„Komputerowy ćpun” to historia człowieka, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. „Mogłem przegrać całe życie” – czytamy na okładce jego książki. Autor książki zaczął walczyć z nałogiem i w tej walce odniósł zwycięstwo. Na spotkaniu podzielił się swoim doświadczeniem z młodzieżą ze szkoły podstawowej i gimnazjalistami z Kleszczewa, Borzechowa oraz Zblewa.

Młodzi ludzie mają coraz większy problem z wyznaczaniem i realizacją życiowych postanowień. Nie pomaga im w tym krytyka społeczna i wszechobecne frazy w stylu "życie weryfikuje". Z powodu braku wiedzy i pomocy, młodzież zostawia marzenia pozostające na wyciągnięcie ręki. Krzysztof Piersa jako tytułowy Trener Marzeń w prosty sposób uczy w jaki sposób nazwać, zaplanować i zrealizować życiowe cele, zwłaszcza te z kategorii "niemożliwe". Jak określić i przezwyciężyć przeciwności losu, jak radzić sobie z krytyką, jak planować dzień i dążyć do celu.

 

Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie.

 

 

 

 

Stworzone dzięki Joomla!®