Moja pierwsza książeczka

Z okazji Dnia Dziecka, Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie, zaprosiła zaprzyjaźnionych przedszkolaków na zajęcia twórcze. Warsztaty poprowadziły Anna Franek i Marzena Riegel z Pracowni „Błękitnego Drzewa”, autorki takich książek jak: „Zabawy rozwijające mowę twojego dziecka”, „Zabawki szydełkowe”, „Mały teatrzyk”. Dzieci przywitał Smok Gerwazy, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Zanim dzieci zaczęły pracować p. Anna rozmawiała z maluszkami o dotyku i jego znaczeniu, dzieci nazywały kolory , mówiły czy jest ciepły czy zimny, a następnie miały pokazać uczucie zimna lub ciepła. Głównym celem były jednak zajęcia z cyklu „Moja pierwsza książeczka”. Książeczki powstały z nietypowych materiałów jak polar, deseczki, folie samoprzylepne, guziki, kapsle itp. W tworzeniu własnych książeczek widać było wielkie zaangażowanie uczestników. Dzieci z wielkim entuzjazmem dobierały odpowiednie materiały do swojego dzieła, miały bardzo rozwiniętą wyobraźnię, mnóstwo pomysłów, co widać na poszczególnych książeczkach. Na zakończenie zajęć wszyscy autorzy książek siadali w kółeczku i opowiadali o przygodach w swoich pracach.