W 80 minut dookoła świata

Najmłodszymi gośćmi biblioteki są przedszkolaczki. Podczas czytania bajek chętnie angażują się w odgrywanie scenek.

*

Zmiany pór roku są świetną okazją aby spotkać się z dziećmi w bibliotece i przeprowadzić pogawędkę na ten temat. Tu zdjęcie z uczniami klasy „0” podczas oglądania symboli jesieni.

... i pieczątki z ziemniaków w wykonaniu maluchów z przedszkola.

Tutaj  temat jesieni w małej inscenizacji  razem z młodszymi uczestnikami również z przedszkola.

Organizuję wspólnie z wychowawczynią  III klasy SP cykliczne spotkania, raz w kwartale, podczas których przygotowujemy razem z dziećmi inscenizację do wybranego tematu. Po wakacjach uczniowie wybrali wiersze o jesieni, a następnie zaprezentowali je w bibliotece i na spotkaniu z uczniami innych klas.

*

Młodzi czytelnicy wykonują ilustracje do przeczytanych bajek, które ozdabiają wnętrze.

… i już świąteczno – zimowe spotkania z czytelnikami. Życzenia radości, uśmiechu i wesołych spotkań.

*

W ciągu całego roku jest wiele okazji do tego aby spotkać się w bibliotece, która jest otwarta nie tylko dla uczniów, ale i też dla każdego innego  chętnego. Grono czytelników powiększa się z miesiąca na miesiąc a miła atmosfera, łatwość dostępu do Internetu zjednuje serca młodszych i starszych mieszkańców wsi Pinczyn i okolic.